Od kuchni

Mam przyjemność zaprezentować mój Blog Przepisowy. Eksperymentowanie w kuchni, wyszukiwanie nowych przepisów oraz odkrywanie nowych smaków to moja pasja. Wielką radość sprawia mi przygotowywanie potraw, poszukiwanie nowych możliwości łączenia różnych smaków, delektowanie się nimi oraz zaskakiwanie gości coraz to nowymi potrawami. Źródłem inspiracji są dla mnie inne witryny internetowe z przepisami, książki kucharskie, wizyty w restauracjach, a także podróże.

„Przepisowy” jest przepisowy pod każdym względem. Po pierwsze, zawiera przepisy kulinarne, które zaprezentowane są w bardzo uporządkowany i czytelny sposób – grupowanie w kategorie umożliwia szybkie znalezienie danej potrawy. Do każdego przepisu dołączone jest zawsze zdjęcie potrawy. Zaprezentowane tu przepisy są proste lub/i szybkie w wykonaniu, ale zarazem efektowne i oryginalne. Po drugie, blog został wykonany zgodnie ze standardami World Wide Web Consortium.

Szata graficzna blogu jest moim projektem autorskim. Jednak nie powstałby on bez pomocy mojego męża – Kamila, który zajął się zagadnieniami technicznymi – kodowaniem XHTML/CSS i fotografowaniem przygotowywanych przeze mnie potraw. Kamil jest zachwycony moim hobby. Powód jest tylko jeden: Przez żołądek do serca:-).

Mam nadzieję, że moje propozycje potraw pobudzą wyobraźnię kulinarną oraz staną się inspiracją do tworzenia nowych, własnych kompozycji, a sposób ich podania oraz aranżacji pokażą, że w kuchni nie musi być nudno.

Poznaj przepisową stronę kuchni.

Emilia